BT oznámil zahájení provozu Centra technologie a služeb v Ta-lienu a Centra pro výzkum a vývoj v Šanghaji.
Talienské Centrum technologie a služeb se bude zabývat vývojem softwaru, ale i poskytováním služeb a celou řadou podpůrných činností. Čína podle BT disponuje velkým množstvím programátorů, zejména pak v oblastech, jako je vývoj softwaru, integrace softwarových a hardwarových funkcí a vývoj OSS/BSS (Operational and Business Support Systems). Talienské Centrum společnosti BT umožní využít místních programátorů, urychlit tím testování integrace a zkrátit cyklus zkvalitňování produktu nákladově efektivním způsobem.
Výzkumné centrum BT v Šanghaji bude rovněž spolupracovat s čínskými týmy společnosti BT a pomáhat čínským klientům a partnerům osvojovat si technologické novinky. Nové šanghajské Centrum se bude zabývat výzkumem a vývojem v širokém spektru technologických oblastí, od definování nových produktů a konceptů služeb až po vývoj produktových prototypů.
Ben Verwaayen, generální ředitel BT Group, k tomu prohlásil: „Vzhledem k více než 400 milionům perspektivním zákazníkům a blížící se olympiádě by mnoho globálních zákazníků rádo využilo Čínu coby klíčový růstový trh. Zákazníci požadují důvěryhodného providera, který zajistí servis jejich klíčových aplikací, k tomu se postará o síť a přitom bude garantovat bezpečí i výkon.“
Podle společnosti Gartner vzrostl součet importu do Číny a exportu zboží z Číny z 510 miliard dolarů v roce 2001 na 1,4 bilionu dolarů v roce 2005. Očekává se, že do roku 2010 toto číslo vzroste na 2,7 bilionu dolarů. Čtvrtletní analýza společnosti IDC pod názvem „Worldwide Black Book“ předpovídá, že obrat na čínském IT trhu dosáhne 45,95 miliardy dolarů v roce 2007, což oproti roku 2006 představuje šestnáctiprocentní nárůst. Čínský IT trh byl v roce 2006 druhý největší v Asii, zaostal pouze za trhem japonským.